Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Plan działań podjętych przez szkołę link

W ramach 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Szkoła Podstawowa nr 303 im. Fryderyka Chopina zaplanowała i systematycznie wdraża do realizacji bogaty program działań, m.in. apeli okolicznościowych, warsztatów, wystaw, lekcji muzealnych, projektów i wycieczek. Poniżej migawki z realizacji planu.

Patriotyczna twórczość muzyczna

YOUTUBE  YOUTUBE

Powyżej linki do piosenek pod tytułem "Jaką miarą zmierzyć wartość człowieka" i "Konstytucja" w wykonaniu pana Mariusza Zycha i jego córki Julii. Nasz nauczyciel historii i Wos jest także autorem tekstu i muzyki tych piosenek. Powstały one na potrzeby szkolnych uroczystości patriotycznych, z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pan M. Zych planuje skomponowanie nowych utworów. Będzie je publikował na YOUTUBE. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

W Muzeum Katyńskim

Majowe Święto

W dniu 10 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z łącząca 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program przedstawiliśmy dwukrotnie, dla uczniów szkoły podstawowej i dla uczniów klas gimnazjalnych. Na program składał się rys historyczny przedstawiający historię Polski w czasach zaborów, poezja patriotyczna, a także utwory patriotyczne wykonane przez szkolny zespół muzyczny. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna. Przedstawienie przygotował nauczyciel historii Mariusz Zych z uczniami klas II i III gimnazjum. Nauczyciel historii Andrzej Kamiński przygotował wystawę poświęconą Konstytucji 3 Maja.

Cykl lekcji bibliotecznych - cd

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tym razem w lekcji bibliotecznej uczestniczyli uczniowie klas: VIA i VIB. Okolicznościową lekcję pt. „Ojcowie Polski Odrodzonej” przeprowadziła p. Maria Przybylska.

"Droga do Niepodległości"

Dnia 15. 05. br. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach pt. "Droga do Niepodległości" przeprowadzonych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Wspinaczka dla Niepodległej

Wspinaczka w Camp4 "dla Niepodległej". Z  okazji 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę Niepodległości, klasa VII A, w biało-czerwonych strojach wspinała się "dla Niepodległej".

Europejski Dzień Języków na pięciolinii

Śladami Fryderyka Chopina. 27. 04. br. uczniowie naszej szkoły podróżowali po Europie śladami patrona naszej szkoły: Fryderyka Chopina. Odwiedziliśmy m.in. Salzburg, Manchester, Wieliczkę, Barcelonę, Palma de Mallorca, Lipsk, Glasgow. Krasnystaw, miasta gdzie koncertował i odpoczywał kompozytor. Poznawaliśmy zabytki, potrawy i słownictwo wybranych państw wypełniając Paszport Wioski Europejskiej.

Fortepiany Chopina

22. 03. 2018 r klasy: VIIA i VIIC wzięły udział w programie edukacyjnym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina "Fortepiany Chopina". Uczniowie znaleźli odpowiedź na pytania: na czym polega mechanizm działania fortepianu i które jego elementy były na przestrzeni lat modyfikowane? Jak zmieniało się brzmienie fortepianu – i co przyciąga nas dziś do instrumentów historycznych?

Zajęcia miały miejsce w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

„Katyń – prawda i pamięć”

Kolejny raz uczestniczyliśmy w corocznym Konkursie "Katyń - prawda i pamięć". W tej edycji Konkursu Mikołaj Maciaszek zajął 3 miejsce, a  Daniel Wolski i Paulina Kaczyk wyróżnienie.

Wystawa okolicznościowa w bibliotece szkolnej i lekcja biblioteczna

W bibliotece szkolnej ma miejsce wystawa okolicznościowa w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości pt. "Ojcowie Polski Odrodzonej. Józef Piłsudski". Wystawie towarzyszą lekcje  prowadzone przez p. Marię Przybylską. Na zdjęciu uczniowie klas:  VII A i VII C - uczestnicy  tego zdarzenia.