Działania szkoły dla środowiska

Szkoła aktywnie uczestniczy we wszelkich akacjach na rzecz środowiska naturalnego i społecznego. Od 2009 roku jesteśmy współorganizatorem pikników sportowo-rekreacyjnych dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka i Mikołajek. Od 2014 roku organizujemy pikniki rodzinne mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia i konsolidację społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli i absolwentów.  Dbamy także o środowisko uczestnicząc w akcjach takich jak: "Sprzątanie świata", dbanie o zieleń otoczenia, zbiórka surowców wtórnych - akcja EKOLIGA URSYNOWSKA, Nakrętka, "Poznaj przyrodę Ursynowa". Wspomagamy: Dom Dziecka w Pyrach, Schronisko dla zwierząt w Ursusie, potrzebujących, prowadząc doraźne zbiórki, organizując kawiarenki szkolne, uczestnicząc w akcji "Szlachetna paczka". Organizujemy zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Propagujemy wiedzę i zasady zdrowego stylu życia.