INFORMACJE
INFORMACJE

Rok szkolny:
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2008-2011

WITAMY NA STRONIE GIMNAZJUM NUMER 92

Szkolny zespół taneczny


Taniec jest muzyką ciała, poruszoną rzeźbą, przestrzennym obrazem, poezją kroków, teatrem ruchu. 

 

Klasy taneczne prowadzone są od roku szkolnego 2008/09. Obecnie w naszej szkole działają trzy klasy o takim profilu. W czasie trzech lat nauki uczniowie ćwiczą różne techniki tańca, między innymi: nowoczesny, akrobatyka,  klasyka, modern, jazz, hip-hop, breakdance, ludowy... Edukacja taneczna uzupełniania jest wyjściami do teatrów na spektakle taneczno-muzyczne.

Zajęcia taneczne w klasach prowadzi pani Magdalena Koszela - tancerka, nauczycielka tańca, choreograf, instruktor fitness, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi.


Rok szkolny 2017/2018

X Ursynowski Przegląd Twórczości Artystycznej
Dzieci i Młodzieży
"I Ty też masz talent" w kat. TANIEC
pod honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy
 I miejsce - Klasa 1C - w kat. klas 1-3
I miejsce - Klasa4D - w kat. klas 4-6
I miejsce - Klasa 7E -  w kat. klas 7-8

Występ taneczny klas 4D, 7E i II E na scenie podczas Dni Ursynowa

 


Classic Dance Party 2018

2 miejsce - Solo Disco - Ola Ukwuoma
3 miejsce - Formacja Jazz Modern 12-15 Car Wash - kl. 7e i 2e gim.
3 miejsce - Formacja początkująca 9-11 lat - kl. 4d
1 miejsce - Mini formacja modern „Project” - kl. 2e gim.
4 miejsce - Duet Modern 9-11 lat - Oliwia i Lena z kl. 4d
1 miejsce - Duet Jazz/Modern - Dorotka Pysiewicz i Olga Trzybińska
2 miejsce - Duet Jazz/Modern - Maja Jakociuk i Zuzia Olendzka
2 miejsce - Mini formacje pow. 15 lat - kl. 3 F

2 miejsce - solo Modern - Maja Jakociuk

4 miejsce - Hip-Hop solo - Kaja Żubrowska

 

 


ASTERIADA 2018

1 miejsce - mini formacja „Project” widowisko taneczne
2 miejsce - formacja Jazz „Car Wash”
3 miejsce - duet Zuzia Olendzka i Maja Jakociuk
 


Zawody taneczne: "Dance ma Sens 2018"

Hip hop Solo: Kaja Żubrowska - I miejsce
Jazz, Modern solo: Maja Jakociuk - I miejsce
Hip hop grupy: Maja Kowalczyk, Rozalia Makowska - III miejsce
Jazz, modern grupy:
Formacja Jazzowa - III miejsce
 (D. Pysiewicz, O. Trzybińska, M. Jakociuk, Z. Olendzka, G. Błaszczak, K. Kotek)
Modern Klasa Trzecia - II miejsce
(Kaja Żubrowska, Dominika Kryk, Karolina Sergiel, Ola Ukwuoma)
Project Modern - I miejsce
(Maja Jakociuk, Zuzia Olendzka, Gaja Błaszczak, Kamila Kotek)
 


11 marca na Arenie Ursynów odbył się konkurs taneczny Ucsir Dance 2018. Uczennice klas tanecznych reprezentowały Naszą Szkołę w Sześciu Kategoriach tanecznych. Zdobyłyśmy:
1 miejsce kategoria Cheerleaders do 10 lat - Tancerki z 4 D w składzie:
Iwaszkiewicz Lena, Leśniewska Małgorzata, Nawrot Oliwia, Orzechowska Helena, Pańczyk Zofia, Podlewska Lena, Szydełko Blanka, Szymańska Emilia, Żukiewicz Natalia
1 miejsce kategoria Cheerleaders 12-15 lat (klasa7E i IIE gim) w składzie:
Arndt Małgorzata, Błaszczak Gaja, Defraia Ilari, Gutt Zuzanna, Jakociuk Maja, Kamińska Magdalena, Kotek Kamila, Nguyen Anh, Olendzka Zuzanna, Pysiewicz Dorota, Stańczyk Ewa, Stańczyk Zofia, Trzybińska Olga, Wileńska Zuzanna, Maja Kowalczyk, Kamila Gemzała, Karolina Małek, Ola Kupiec, Agata Lis
2 miejsce kategoria Jazz 12-15 lat - uczennice IIE w składzie:
Arndt Małgorzata, Błaszczak Gaja, DefraiaIlari, Gutt Zuzanna, Jakociuk Maja, Kamińska Magdalena, Kotek Kamila, NguyenAnh, Olendzka Zuzanna, Pysiewicz Dorota, Stańczyk Ewa, Stańczyk Zofia, Trzybińska Olga, Wileńska Zuzanna
3 miejsce kategoria Modern powyżej 15 lat - uczennice klasy 3F w składzie:
Julia Przewoźna, Dominika Kryk, Karolina Sergiel, Ola Ukwuoma, Kaja Żubrowska 3C
3 miejsce kategoria Inne techniki Taneczne 12-15 - klasa 7E w składzie:
Amelia Bolesta, Maja Kowalczyk, Jagoda Świerczyńska, Agata Lis, Rozalia Makowska, Ola Kupiec, Ewa Stańczyk

relacja


2017 WADF WORLD DANCE

CHAMPIONSHIP

LIBEREC 20-26.11.2017

 

I miejsce Pom PonCheer Dance JuvenilesTrios:

Blanka Szydełko 4D, Natalia Żukiewicz 4D, Emilia Szymańska 4D

II miejsce PomPon Cheer Dance Juniors Trios:

Ola Kupiec 7E, Rozalia Makowska 7E, Agata Lis 7E

II miejsce PomPon Cheer Dance Juniors Showcases:

Chor. pt: „Just do it”

Anastazja Jasik, Julia Adamek, Ania Nguyen, Dorota Pysiewicz, Ewelina Żurawska, Gaja Błaszczak, Ilaria Defraia, Joanna Rogóż, Julia Kwiatkowska, Zuzia Gutt, Kamila Kotek, Maja Jakociuk, Olga Trzybińska, Wiktoria Szelągowska, Zosia Stańczyk, Zuzia Olendzka, Małgosia Arndt, Kamila Gemzała, Karolina Małek, Honorata Szynkiel, Emilia Tarczyńska, Magda Kamińska, Zuzia Wileńska, Ewa Stańczyk, Amelia Bolesta, Ola Kupiec, Agata Lis, Maja Kowalczyk, Jagoda Świerczyńska, Rozalia Makowska

II miejsce PomPon Cheer Dance Juveniles Large Teams:

Chor.pt: „Rocky”

Blanka Szydełko 4D, Natalia Żukiewicz 4D, Emilia Szymańska 4D, Małgosia Leśniewska, Zosia Pańczyk, Lena Iwaszkiewicz, Helena Orzechowska, Oliwia Nawrot, Lena Podlewska, Maja Komorowska, Amelia Bolesta, Ola Kupiec, Agata Lis, Jagoda Świerczyńska

 II miejsce JAZZ Dance JuniorsShowcases:

Chor.pt: „Wash Car”

Anastazja Jasik, Ania Nguyen, Dorota Pysiewicz, Ewelina, Żurawska, Gaja Błaszczak, Ilaria Defraia, Joanna Rogóż, Julia Kwiatkowska, Zuzia Gutt, Kamila Kotek, Maja Jakociuk, Olga Trzybińska, Wiktoria Szelągowska, Zosia Stańczyk, Zuzia Olendzka, Małgosia Arndt, Kamila Gemzała, Honorata Szynkiel, Magda Kamińska, Zuzia Wileńska, Ewa Stańczyk, Amelia Bolesta, Ola Kupiec, Agata Lis, Maja Kowalczyk, Jagoda Świerczyńska, Rozalia Makowska, Tosia Flak

 II miejsce JAZZ Dance Juniors Trio:
Chor.pt: „Enjoy”

Olga Trzybińska, Kamila Kotek, Ewelina Żurawska

 III miejsce Contemporary Ballet Juniors Showcases:
Chor.pt: „I hate You I love You”

Anastazja Jasik, Ania Nguyen, Dorota Pysiewicz, Ewelina Żurawska, Gaja Błaszczak, Ilaria Defraia, Joanna Rogóż, Julia Kwiatkowska, Zuzia Gutt, Kamila Kotek, Maja Jakociuk, Olga Trzybińska, Wiktoria Szelągowska, Zosia Stańczyk, Zuzia Olendzka, Małgosia Arndt, Kamila Gemzała, Honorata Szynkiel, Magda Kamińska, Zuzia Wileńska, Ewa Stańczyk, Amelia Bolesta. Maja Kowalczyk, Jagoda Świerczyńska, RozaliaMakowska, Tosia Flak

III miejsce Contemporary Ballet Juvenilles Large Teams

Chor. pt: „Sleepworm”

Iwaszkiewicz Lena, Leśniewska Małgorzata, Nawrot Oliwia, Orzechowska Helena, Pańczyk Zofia, Podlewska Lena, Szydełko Blanka, Szymańska Emilia, Żukiewicz Natalia, Tosia Flak, Maja Komorowska, Ewa Stańczyk, Agata Lis

III miejsce Art.Dance Show Juniors Trios

Anastazja Jasik, Dorota Pysiewicz, Olga Trzybińska

 IV miejsce Contemporary Ballet Juvenilles Trios:

Małgosia Leśniewska, Oliwia Nawrot, Lena Podlewska

 IV miejsce Art. Dance Show Juniors Small Teams:

Zuzia Olendzka, Maja Jakociuk, Gaja Błaszczak, KamilaKotek

 V miejsce Art.Dance Show Juniors Large Teams:

Chor. pt: „Breathe”

 V miejsce w duetach Jazzowych

Maja Jakociuk, Zuzia Olendzka


World&European Championships WADF
WARSZAWA 29.09.2017-1.10.2017
WYNIKI:
Trio Jazz Junior: Ewelina Żurawska, Kamila Kotek i Olga Trzybińska - 1 m-ce
Duet Zuzia Olendzka, Gaja Błaszczak - Show Dance - 2 m-ce
Formacja Jazz - 7 m-ce
Formacja Contemporary - 5 m-ce
Trio Contemporary - 4 m-ce
Duet Contemporary Junior: Karolina Sergiel, Dominika Kryk - 7 m-ce
Duet Contemporary Adult: Gabrysia Garbarz i Agata Pysiewicz - 5 m-ce
Duet Jazz Zuzia Olendzka i Maja Jakociuk - 7 m-ce
Debiut! klasa 4 D w choreografii pt:"Sen Robala" - 7 m-ce
Solistki: Ewelina Żurawska, Anastazja Jasik, Julka Kwiatkowska,
Maja Jakociuk, Zuzia Olendzka i Ola Ukwuome.

 


Rok szkolny 2016/2017


 

 


II Mikołajkowy Turniej Tańca w Nowym Dworze Mazowieckim - 11.12.2016
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas: 1E, 2F i 3F.
Formacja Love zdobyła w kategorii Modern/Jazz - II miejsce
Duet Jazzowy Maja Jakociuk i Julia Kwiatkowska - II miejsce
Duet Modern:
Dorota Pysiewicz i Ewelina Żurawska - V miejsce
Olga Trzybinska i Kamila Kotek - VI miejsce


Master Dance Cup 2016

Modern 12-15 - III miejsce

Inne techniki tańca - Cheer Team - III miejsce


Mistrzostwa Świata Federacji WADF Liberec 
Czechy, 23-25 listopad 2016

 1.Contemporary Trio Juniors:
Agata Pysiewicz, Gabrysia Garbarz, Julia Przewoźna - II miejsce

 2.Contemporary Showcases Juniors - I miejsce

 3.Contemporary Large group - V miejsce

 4.Contemporary Small Teams - IV miejsce

 5.Duet Artistic Dance Show: Julia Kwiatkowska, Maja Jakociuk - II miejsce

 6.Trio Cheerleaders: Kamila Kotek, Olga Trzybińska, Ewelina Żurawska - I miejsce

 7.Cheerleaders Showcases - I miejsce

 8.Duet Urban Pop Dance: Ola Ukwuoma, Dominika Kryk - V miejsce

Gim 92 zaprezentował się w następujących kategoriach:
Solo Artistic Dance Show:
1.Gaja Błaszczak 1E
2.Anastazja Jasik 1E
3.Julia Przewoźna 2F
4.Julia Janiak 2F
5.Gabrysia Garbarz 3F
Solo Contemporary:
1.Maja Jakociuk 1E
2.Zuzia Olendzka 1E
3.Agata Pysiewicz 3F
4.Ania Sztramska 3F
Duety Artistic show:
1.Maja Jakociuk, Julia Kwiatkowska 1E
Duety Contemporary:
1. Agata Pysiewicz Gabrysia Garbarz 3F
2.Ania Białek Ania Nguyen 1E
3.Dorota Pysiewicz Ewelina Żurawska 1E
4. Kamila Kotek Olga Trzybinska 1E
5.Julia Janiak Ola Czyżewska 2F
Trio Contemporary:
1.Julia Przewoźna, Agata Pysiewicz, Gabrysia Garbarz
Mini Formacja Contemporary:
1.Julia Przewoźna, Agata Pysiewicz, Gabrysia Garbarz, Ania Sztramska, Julia Janiak, Maja Jakociuk, Gaja Błaszczak, Zuzia Olendzka
Formacja LargeContemporary:
1.Uczennice klasy 1E -16 osób
Formacja Showcases:
1.Uczennice 1E,2F, 3F 22osoby
Trio Cherleaders:
1.Olga Trzybińska, Ewelina Żurawska, Kamila Kotek
Formacja Cheerleaders 30 osób uczennice 1E,2F, 3F
Disco Dance duety i solo:
1.Ola Ukwuoma Dominika Kryk 2F


OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA w  Baboszewie
Mistrzostwa Okręgów PTT
Otwarty Puchar Okręgu Mazowieckiego PTT
Ogólnopolski Turniej Tańca Artystycznego

Solo Agatka Pysiewicz - IV miejsce
Mini formacja tech. ContemporaryBallet - II miejsce
(M. Mikos, A. Pysiewicz, G. Garbarz, A. Sztramska, J. Janiak, J. Przewoźna)

Duet Julia Malik, Marysia Mikos - I miejsce

Duet Agatka Pysiewicz, Gabrysia Garbarz - II miejsce

Duet Zuzia Olendzka, Gaja Błaszczak - IV miejsce


Rok szkolny 2015/16

 

Mistrzostwa Świata i Europy oraz Puchar Świata federacji WADF 2016

6 i 7 maja 2016 w Płocku odbyły się Mistrzostwa Świata i Europy oraz Puchar Świata w tańcu artystycznym federacji WADF (World Artistic Dance Federation). Do Płocka przyjechali najlepsi tancerze z całego świata. Po raz pierwszy w tej imprezie wzięły udział uczennice z Gimnazjum 92. Zaproszenie do federacji WADF otrzymały od pana Romana Filusa, członka jury, uznanego w Polsce choreografa i instruktora tańca, po wygraniu zawodów tanecznych UCSiR Dance 2016.

Podczas rozgrywek tancerze walczyli o tytuły Mistrzów Świata i Europy w takich stylach tanecznych, jak: House dance, Hip hop, Disco Dance, Street Dance, Contemporary, Jazz, Dance Show oraz taniec towarzyski. Gimnazjum  92 zaprezentowało się w technice Contemporary, Jazz i Show Dance.

Nasze sukcesy:
Marysia Mikos tańcząc solo Contemporary dostała się do półfinałów i zdobyła
10 miejsce na Świecie w Federacji Tańca WADF.

W duetach tej kat. tańca do finału dostały się Gabrysia Garbarz i Agata Pysiewicz zdobywając 4 miejsce na Świecie w Federacji Tańca WADF.

Mini formacja Contemporery w choreografii Magdaleny Koszeli pt.:"Breathe" zdobyła 3 miejsce w Europie w Federacji Tańca WADF.

Formacja Contemporary pt: "TwoWorlds" zdobyła 6 miejsce
w Europie w Federacji Tańca WADF.

W kategorii World Cup Artistic Dance Show Duos Juniors odniosły wielki sukces Marysia Mikos i Julia Przwoźna zdobywając I miejsce na Świecie w Federacji Tańca WADF w choreografii Magdaleny Koszeli pt. ”Feelings”.

W kat. European Artistic Dance Show Largeteams Juniors zatańczyła
formacja Gim 92 zdobywając VI miejsce.

 

UCSIR DANCE 2016

5 marca 2016 w hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów odbyła się impreza taneczna dla dzieci i młodzieży – IV Ursynowski Przegląd Taneczny Dzieci i Młodzieży pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów – UCSIR DANCE 2016. 640 uczestników rywalizowało ze sobą w 3 kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11-15 lat oraz powyżej 15 lat w 4 kategoriach tanecznych: hip hop, show dance, modern-jazz oraz disco na dwóch poziomach zaawansowania, amatorskim i zaawansowanym. 19 szkół tanecznych reprezentujących Ursynów jak również inne dzielnice Warszawy oraz Józefów i Pruszków, wystąpiło łącznie w 49 pokazach konkursowych pod opieką 27 trenerów. Na poziomie amatorskim wystąpiło 340 uczestników, na zaawansowanym 300. Uczestników przeglądu oceniało profesjonalne jury, w którym zasiedli uznani choreografowie i instruktorzy tańca. Organizatorem przeglądu było Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, przy współpracy z Agnieszką Robak - pomysłodawczynią i koordynatorką projektu oraz ze Stowarzyszeniem AD-Astra.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentują się w kategoriach:
1. jazz, modern
2. inne formy taneczne (Show Dance - choreografie o określonym temacie, w
 dowolnym stylu tanecznym, z możliwością wykorzystania rekwizytów i elementów małej scenografii)
3. disco, cheerleaders.


 

Formację stanowiły 24 osoby - Uczniowie klas 1F i 2F.


Rok szkolny 2014/15

Festiwal VII Liceum im. Słowackiego Taniec i Ruch

22 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu organizowanym przez VII Liceum im. Słowackiego Taniec i Ruch. Nasza Szkoła przygotowała następujące pokazy: klasa 1F wystąpiła w układzie cherleederek i układzie modern jazz, Julka Skrętowska z kl. 3C w solo modern, Ola Piętara z kl. 1F solo hip hop i 3C układ Hip Hop. Było nam bardzo miło wziąć udział w tej imprezie i zobaczyć jak w Liceum starsi koledzy i koleżanki tańczą.

 

UCSiR DANCE 2015 w Arenie Ursynów

SixteenHope (klasa 3C) - I m-ce kategoria Hip Hop powyżej 15 lat
Gim92 (kl. 2F i 1F) - IV m-ce Inne Formy Taneczne 11-15 lat choreo. disco
National Team (Mateusz  Śledź, Szymon Piechutowski 2F i  Piotr Strużyna 3C) -
I m-ce Inne formy taneczne powyżej 15 lat (Russian Dance)
Best Age (2F i Ania Sztramska 1F, Natalia Zborawska 2D) -
IV m-ce Modern Jazz Zaawansowane 11-15 lat
Elementrix (1F i Emilka Wróbel, Kamila Rode 1B) -
II m-ce
Modern Jazz Amatorski 11-15 lat

 


Rok szkolny 2013/14

 

ASTERIADA 2014

III m-ce - kategoria Taniec Nowoczesny, wiek 10-13 -  kl. IF zespół BEST AGE, układ "Destination"

II m-ce - kategoria Taniec Nowoczesny, wiek 14-17 -  kl. IIC zespół SIXTEEN HOPE, układ "Only Rock"
II m-ce - kategoria Duety: Kasia&Julka z kl. IIc, układ "Friends" taniec nowoczesny.

 

UCSiR DANCE 2014 w Arenie Ursynów

II m-ce - klasa 1f Inne techniki taneczne

II m-ce - klasa 2c Inne techniki taneczne kat. hip hop, klasa 1f - wyróżnienie

fotorelacja na haloursynow

 

Międzyszkolny Konkurs Tańca "Dance ma sense" 2014,
organizowany przez Niepubliczne Gimnazjum nr 9 Fundacji Primus:

I m-ce w kategorii Jazz/Współczesny klasa If , choreografia "Destination"

III m-ce duet Kasia i Julka IIc "Friends"

III m-ce kategoria Hip Hop klasa If.

 


Rok szkolny 2012/13

Asteriada to konkurs zespołów tanecznych. W tym roku szkolnym startowaliśmy w kategorii taniec nowoczesny.

 


Emilia Parol i Klaudia Wlazło
zdobyły II miejsce
w kategorii HIP-HOP Duety
w Ogólnopolskim Turnieju Tańca FreeStyle Bydgoszcz 2012.


Działalność taneczna 2008-2011

W latach 2008-2011 w szkole działał zespół tańca współczesnego "Wild Jazz".

Instruktorki tańca: M. Koszela i A. Reisch.

X Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej

ASTERIADA 2011

III m-ce w Konkursie Tanecznym - kat. widowisko ruchowo-taneczne


IX Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej

ASTERIADA 2010

II m-ce w Konkursie Tanecznym - kat. taniec nowoczesny

szablony