warszawa
Mapa Warszawy

Ursynowskie tempo

Siatkarki z ursynowskiego Gimnazjum nr 92 zdobyły złote medale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W finale zaskakująco gładko zwyciężyły reprezentantki G 30 z Pragi Północ. Kilka triumfatorek tuż po decydującej batalii w ekspresowym tempie opuściło halę przy Szanajcy, by zdążyć na występ w barwach seniorek Sparty, które rozgrywają turniej barażowy o awans do drugiej ligi.
W przekroju całych zawodów najjaśniejszą postacią była atakująca gimnazjum z Ursynowa, Beata Mielczarek. – Swoimi umiejętnościami walnie przyczyniła się do tego, że turniej nie był dla nas zbyt trudny i nerwowy – przyznał opiekun złotych medalistek, Michał Chydziński. – Dzięki kilku zawodniczkom ligowego formatu Ursynów dominował i był poza zasięgiem pozostałych ekip – dodał szkoleniowiec praskiego Gimnazjum nr 30, Andrzej Sowa.
Mecz o brązowy medal zelektryzował kibiców z powodu koligacji rodzinnych na ławkach trenerskich obu drużyn. Opiekunem bielańskiego Gimnazjum nr 73 jest Elżbieta Lizińczyk, zaś siatkarki ze śródmiejskiego G 39 szkoli syn, Maciej. – Przegrałem z mamą po raz drugi w tegorocznych rozgrywkach. Na otarcie łez udało się wygrać w spotkaniu o Puchar Wiśniewskiego w ramach Szkolnej Ligi Siatkówki. Kolejne rodzinne potyczki siatkarskie już niebawem – stwierdził były zawodnik MOS Wola i MKS MDK Warszawa.
Zawodniczki z Bielan, plasując się na trzecim miejscu, wywalczyły tym samym awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

PIŁKA SIATKOWA
DZIEWCZĘTA
GIMNAZJA
PÓŁFINAŁY
GRUPA 1 G 30 (Praga Płn.) – G 39 (Śródmieście) 2:0 @ G 15 (Ochota) – G 122 (Białołęka) 2:0 @ Praga Płn. – Białołęka 2:0 @ Śródmieście – Ochota 2:0 @ Praga Płn. – Ochota 2:1 @ Śródmieście – Białołęka 2:0 @ GRUPA 2 G 6 (Mokotów) – G 73 (Bielany) 0:2 @ G 133 (Ursus) – G 92 (Ursynów) 0:2 @ Bielany – Ursus 2:0 @ Ursynów – Mokotów 2:0 @ Ursus – Mokotów 0:2 @ Bielany – Ursynów 0:2
FINAŁY @ mecze półfinałowe Bielany – Praga Płn. 0:2 @ Ursynów – Śródmieście 2:0 @ o piąte miejsce Mokotów – Ochota 2:1 @ o trzecie miejsce Bielany – Śródmieście 2:0 @ finał Ursynów – Praga Północ 2:0 (8, 17) @ najlepsze zawodniczki finałów w poszczególnych zespołach – Paulina Szostek (G 6 Mokotów), Marianna Korzeniecka (G 15 Ochota), Paulina Skałecka (G 39 Śródmieście), Kasia Dąbrowska (G 73 Bielany), Kasia Witkowska (G 30 Praga Płn.), Beata Mielczarek (G 92 Ursynów)
G 92 URSYNÓW Beata Mielczarek, Ewelina Polak, Klaudia Cybula, Marta Łuczak, Karolina Polak, Joanna Banach, Karolina Cichocka, Weronika Pikus, Dominika Adamczyk, Klaudia Pietrzak, Angelika Wyszkowska, Anna Lewandowska TRENER Michał Chydziński

OPINIE
MICHAŁ CHYDZIŃSKI
trener złotych medalistek z Gimnazjum nr 92 z Ursynowa
@ W tym roku do finału awansowaliśmy dość łatwo, wygrywając wszystkie mecze po 2:0. Dopiero w spotkaniu o złoto przeciwnik wymusił na nas zaprezentowanie szerszego asortymentu umiejętności technicznych i taktycznych.
Cztery dziewczyny z pierwszego składu trenują w Sparcie, jedna ćwiczyła w Hubercie Ochota, reszta gra rekreacyjnie. W drużynie są siatkarki z klas od pierwszej do trzeciej, występują razem sporadycznie, więc nieco obawiałem się o zgranie i postawę w trudnych momentach.
Kluczem do sukcesu okazała się motywacja, determinacja i ambicja. Niektóre zawodniczki spieszyły się na barażowy mecz Sparty o drugą ligę, ale przede wszystkim chciały udowodnić, że są najlepsze, by nie było chwili zwątpienia, komu należy się złoty medal. Dzięki umotywowaniu i waleczności udało się złamać rywalki i finał trwał stosunkowo krótko.
Złoto dla ursynowskiego Gimnazjum nr 92 to największy sportowy sukces szkoły. Teraz dziewczyny będą musiały uporać się ze splendorem i sławą mistrzyń. Chcielibyśmy pójść za ciosem i powalczyć o medal w olimpiadzie mazowieckiej.

ANDRZEJ SOWA
trener srebrnych medalistek z Gimnazjum nr 30 z Pragi Północ
@ Patrząc przez pryzmat poziomu imprezy srebrny medal jest sukcesem, bowiem mocne zespoły miały także Bielany i Śródmieście, natomiast Ursynów przewyższał wszystkich i wygrał zasłużenie. Powtórzyliśmy wynik z zeszłego roku, choć wtedy mieliśmy większe szanse na zwycięstwo.
Jesteśmy zespołem typowo szkolnym. Mamy co prawda dwie zawodniczki ze Sparty i MOS Wola, ale nie są one tam pierwszoplanowymi postaciami. Tymczasem w szeregach drużyny z Ursynowa mogliśmy podziwiać dwie siatkarki, które przewyższały pozostałe co najmniej o klasę. Być może, gdyby nie wystąpiła Beata Mielczarek, to bylibyśmy w stanie nawiązać walkę?
W finale przegraliśmy dość wyraźnie, o czym zadecydowało słabe przyjęcie, po którym nie można było wyprowadzić skutecznych akcji. Być może dziewczyny przestraszyły się zagrywki z wyskoku, ale z drugiej strony rozmawialiśmy o tym przed meczem i taki sposób serwowania nie mógł być zaskoczeniem.
Ćwiczymy stosunkowo krótko, bo klasa sportowa powstała na początku pierwszej klasy, a część zawodniczek jest dopiero w klasie drugiej. Za całokształt turnieju chciałbym wyróżnić Katarzynę Witkowską, Kamilę Perlikowską, Olę Romak oraz ambitną libero, Paulinę Snopkiewicz.

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

partnerzy: