r e k l a m a

Brawa dla G92 i Sparty

Krzyszof Lech 10-04-2008, ostatnia aktualizacja 10-04-2008 07:53

Dziewczęta z Gimnazjum nr 92 na Ursynowie po raz drugi z rzędu wygrały rywalizację WOM w siatkówce. W meczu finałowym gładko pokonały zawodniczki Gimnazjum nr 73 z Bielan 2:0 (25:4, 25:14)

źródło: Życie Warszawy

Finały tegorocznych siatkarskich rozgrywek gimnazjalistek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w poniedziałek i we wtorek w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji na Pradze-Północ przy ul. Szanajcy.

Osiem najlepszych zespołów z całej Warszawy podzielono na dwie grupy. Po dwa najlepsze z każdej grupy awansowały do półfinałów.

Dobra współpraca

Po raz kolejny bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki reprezentujące Gimnazjum nr 92 z Ursynowa. Pokonały w finale Gimnazjum nr 73 w dwóch setach do 4 i do 14, z którym w fazie grupowej przegrały... 0:2.

– Ponieśliśmy wtedy porażkę, bo terminy spotkań były niefortunne. W tym czasie odbywały się półfinały mistrzostw Polski młodziczek i kadetek. Najlepsze nasze dziewczyny grały mecze w Białymstoku, Tomaszowie Lubelskim i Sulechowie. Nie mogły w tym samym czasie wystartować w zawodach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży – wyjaśnia trener triumfatorek Michał Chydziński. – Ten sukces to przede wszystkim wynik bardzo dobrej współpracy pomiędzy dyrekcją szkoły a klubem Sparta Warszawa, w którym większość dziewczyn trenuje. Pokazały one, że są godne złotego medalu – podkreśla trener Chydziński.

Mogło być srebro

– Od początku było wiadomo, że zespół z Ursynowa będzie poza zasięgiem , choć liczyliśmy, że w finale zagrają z nami. Gdyby w fazie grupowej Ursynów pokonał zespół z Bielan, wówczas to my byśmy mieli zapewniony srebrny medal.

A tak musimy zadowolić się trzecim miejscem – ubolewa Andrzej Sowa, organizator finałów i opiekun drużyny z Gimnazjum nr 30 z Pragi-Północ.

W półfinale, który według obserwatorów powinien być meczem finałowym, dziewczęta z Pragi-Północ przegrały z G 92 0:2. W spotkaniu o trzecie miejsce nie dały już szansy rywalkom z Gimnazjum nr 56 z Żoliborza, pokonując je w dwóch setach do11 i 16.

Wyniki – Siatkówka dziewcząt, gimnazja

∑ Finał: G 92 (Usynów) – G 73 (Bielany) 2:0 (25:4, 25:14)

∑ O III miejsce: G 30 (Praga-Płn.) – G 56 (Żoliborz) 2:0 (25:11, 25:16)

∑ Półfinały: G 92 – G 30 2:0 (25:22, 25:8), G 73 – G 56 2:0 (25:17, 25:23)

∑ Końcowa kolejność:

1. G 92 (Ursynów). Skład: Emilia Mucha, Paulina Narewska, Anna Lewandowska, Ewelina Polak, Angelika Wyszkowska, Klaudia Ksepka, Magda Ziętek, Eliza Białczak, Oliwia Praszek, Agnieszka Tłomak, Agata Getka.

Trener: Michał Chydziński

2. G 73 (Bielany): Joanna Jabłońska, Maja Galanciak, Marta Wasiak, Adrianna Nidzgorska, Kamila Hincman, Agnieszka Doniek, Martyna Wieczorek, Dominika Leszczyńska, Katarzyna Bonder, Katarzyna Felak.

Trener: Elżbieta Lizińczyk

3. G 30 (Praga-Płn.). Skład: Katarzyna Korab, Paulina Snopkiewicz, Agnieszka Laskowska, Angelika Zielińska, Daria Humięcka, Marta Sołtysiak, Magda Jóźwik, Paulina Wojtasik, Sylwia Karpińska, Sylwia Ordyniak, Adriana Semeniuk, Patrycja Sawicka, Adamina Bogusz.

Trenerzy: Andrzej Sowa, Adam Beczek

4. G 56 (Żoliborz), 5. G 19 (Praga-Płd.), 6. G 13 (Ochota).

Źródło : Życie Warszawy